Вітаємо на сторінках блогу "Німецька з Люфтиком". Деякі статті прив*язані до неіснуючих посилань. Тому що блог перенесено з іншої платформи. Адмін працює над корекцією блогу. Сподіваємося на Ваше розуміння. Підписуйтесь на оновлення блогу, щоб завжди бути у курсі новинок і не пропустити нових статей!

З Днем Незалежності, Україно моя!

понеділок, 7 березня 2016 р.

Німецька мова - правила побудови простого речення.

 
 Просте речення німецької мови – не настільки  вже й складна тема в усій німецькій граматиці.  Та навіть у англійській. Сліжд пам'ятати лише  одне – німецьке речення має чіткий і незмінний  алгоритм побудови. Буває двох видів:
1) з  прямим порядком слів;
2) зі зворотнім  порядком слів.

Прямий порядок слів:

На першому місці стоїть підмет (головний герой, головна особа). На другому місці завжди стоїть присудок. На останньому місці йдуть другорядні члени речення. У цій статті я не буду зупинятися на деталях, тому запам'ятайте зараз лише це:
Хтось => щось робить =>яким чином.
Розміщення двох дієслів поряд – недопустиме! Одне (допоміжне) дієслово стоїть завжди на другому місці, інше (основне) піде у кінець речення.
Мама миє посуд. – Die Mutter spült das Geschirr. Мама уміє мити посуд. – Die Mutter kann das Geschirr spülen.

Зворотний порядок слів:

Те й означає – зворотний порядок. Тобто речення починається ніби задом наперед: Другорядні члени речення =>  дієслово => підмет.
Тобто «Яким чином => щось робить => хтось». Посуд миє мама. – Das Geschirr spült die Mutter. Посуд уміє мити мама. – Das Geschirr kann die Mutter spülen.

Питання-перепитання:

Як зазвичай я його називаю. Це саме банальне запитання, яке можна поставити на подане речення. Знаєте, як у нас дивуються: «Вася випив квас». – «Вася випив квас?». В українській і російській мовах  не міняють порядок слів, міняють лише інтонацію. У німців і англійців для того, щоб перепитати, просто міняють підмет і присудок місцями. Якщо Ви бачите дієслово на першому місці – перед Вами питальне речення (або наказове, але про це у іншій нашій темі).
Мама миє посуд. – Мама миє посуд?Миє мама посуд? Die Mutter spült das Geschirr. – Spült die Mutter das Geschirr?
І щоб відповісти – просто потрібно знову поміняти пдмет і присудок місцями. Ось така «карусель»:
Spült die Mutter das Geschirr? - Die Mutter spült das Geschirr.

   

1 коментар: